Muránska planina

Turistick├ę inform├ícieSprievodca regi├│nomDopravaViete, ┼że?
Sprievodca regi├│nom -> M├║ze├í -> Letovisko bulharsk├ęho c├íra

Letovisko bulharsk├ęho c├íra

Expozícia Ferdinanda Coburga - bulharského cára sa nachádza v reprezentatívnom po─żovníckom zámo─Źku na Prednej Hore ne─Ćaleko kaštie─ża Predná Hora. Prekvapujúce múzeum na ne─Źakanom mieste je príjemným obohatením pobytu na Muránskej planine.


Po─żovnícky zámok dal postavi┼ą Ferdinand Coburg za─Źiatkom 20. storo─Źia, ešte pred výstavbou kaštie─ża. Drevená pomerne rozsiahla budova dnes dotvára kolorit rekrea─Źného a lie─Źebného areálu situovaného hlboko v horách Slovenského Rudohoria.

 

Prehliadka expozície Vás prevedie piatimi dobovo zariadenými miestnos┼ąami. Malá chodba, hala, spál┼ła, po─żovnícky salón a pracov┼ła ponúkajú prierez ┼żivotom bulharského cára, ─Źo to sa dozviete o výstavbe zámo─Źku a o dobovom bývaní, uvidíte po─żovnícke trofeje. Prednášku o ┼żivote rodu Coburgovcov si mô┼żete na konci prehliadky spestri┼ą pozretím filmu "Panovník prírodovedec".  

 

Návštevu expozície Ferdinanda Coburga je potrebné vopred telefonicky dohodnú┼ą s pracovníkmi Odborného lie─Źebného ústavu psychiatrického (OLÚP), ktorý múzeum prevádzkuje. Telefónne ─Źíslo OLÚP je 058/4866145.

Posledná aktualizácia: 1. 7. 2011

Pozri tiež:

Ferdinand Coburg - bulharsk├Ż c├ír
Predná Hora

Užitočné web stránky:

OLUP - Expozicia Ferdinanda Coburga