Muránska planina

Turistick├ę inform├ícieSprievodca regi├│nomDopravaViete, ┼że?
Sprievodca regi├│nom -> Tradi─Źn├ę podujatia

Tradi─Źn├ę podujatia

Horehronsk├ę dni spevu a tanca

Ak máte radi folklór a ─żudové pesni─Źky, nevynechajte návštevu Horehronských dní spevu a tanca v He─żpe. Konajú sa ka┼żdoro─Źne v júni v miestnom amfiteátri.

viac...

Muránske ródeo

Muránske ródeo je najstaršie a najvä─Źšie podujatie svojho druhu na Slovensku. Ka┼żdoro─Źne sa koná v lete ne─Ćaleko Murá┼ła, na lúkach pri ceste do Muránske Lehoty.

viac...

Dni mesta Rev├║ca

Sú na Slovensku mestá, ktorých názov sa via┼że na de┼ł v tý┼żdni, kedy sa v ┼łom zvykol kona┼ą jarmok. Hoci Revúca k nim nepatrí, jarmok tu navštívi┼ą mô┼żete - po─Źas Dní mesta Revúca.

viac...

Hubertova jazda

Svätý Hubrt je patrónom všetkých po─żovníkov. Hubertova jazda, tradi─Źné jesenné podujatie, sa ka┼żdý rok koná aj v Revúcej a v Mokrej Lúke.

viac...

Zimn├Ż prechod Stolick├Żmi vrchmi

Ka┼żdoro─Źne na prelome januára a februára, ke─Ć je zima najtuhšia, máte mô┼żnos┼ą zú─Źastni┼ą sa tradi─Źného zimného prechodu Stolickými vrchmi. 

viac...

Mur├ínske hradn├ę hry

U┼ż nieko─żko rokov trvá ve─żmi pekná tradícia organizovania hradných hier na Muránskom hrade. Muránske hradné hry sa konajú za─Źiatkom leta, spravidla v júni.

viac...

Zimn├Ż prechod Mur├ínskou planinou

Zimný prechod Muránskou planinou je jednou z príle┼żitostí spozna┼ą ─Źaro národného parku v zime. Koná sa pravidelne na prelome januára a februára u┼ż vyše 30 rokov.

viac...