Muránska planina

Turistick├ę inform├ícieSprievodca regi├│nomDopravaViete, ┼że?
Doprava -> Vlak

Vlak

K Muránskej planine sa dá, resp. dalo pricestova┼ą vlakom zo všetkých troch strán pomyselného trojuholníka hraníc národného parku. Severom - Horehroním prechádza ┼żelezni─Źná tra┼ą ─Źíslo 172 z Brezna do ─îervenej Skaly, juhozápadnu hranicu parku lemuje tra┼ąový úsek ─Ź. 174 Brezno - Tisovec s pokra─Źovaním do Rimavskej Soboty a do Murá┼ła na juhovýchodnej strane planiny vedie tra┼ą ─Ź. 166 z Plešivca.


Horehronie

 

Do oblasti Horehronia, severného nástupu na túry na Muránsku planinu je pomerne dobré vlakové spojenie. Premávajú tu osobné vlaky z Banskej Bystrice a Brezna. Do ─îervenej Skaly jazdí osobný vlak aj z opa─Źného smeru, z Margecian - uzla na hlavnej severnej slovenskej ┼żeleznici.

 

Horehroním premáva tie┼ż rýchlik "Horehronec" z Bratislavy cez Banskú Bystricu do Košíc a spä┼ą. Rýchlik zastavuje v Brezne, Polomke, He─żpe a ─îervenej Skale.

 

Z Brezna sa dá cestova┼ą aj do Pohronskej Polhory, na sedlo Zbojská alebo do Tisovca.

 

Tisovec

 

Príchod po ┼żeleznici z juhu sa obmedzuje na osobné vlaky na trase z Rimavskej Soboty do Tisovca a ─Ćalej cez sedlo Zbojská do Pohronskej Polhory v smere na Brezno. Do Rimavskej Soboty sa dá prís┼ą vlakom z hlavnej ju┼żnej ┼żeleznice Zvolen - Košice, prestupom v Jesenskom.

 

Murá┼ł

 

Donedávna mo┼żný prístup z Plešivca le┼żiaceho na trati Zvolen - Košice do Murá┼ła je u┼ż minulos┼ąou. Osobná doprava bola na trati ─Ź. 166 od 1. mája 2011 zrušená.

Posledná aktualizácia: 1. 7. 2011

Užitočné web stránky:

┼Żelezni─Źn├í spolo─Źnos┼ą Slovensko
Cestovn├Ż poriadok - vlaky