Muránska planina

Turistick├ę inform├ícieSprievodca regi├│nomDopravaViete, ┼że?
Doprava -> Autobus

Autobus

Sie┼ą autobusových spojení je na Slovensku stále pomerne dobrá, oblas┼ą Muránskej planiny nevynímajúc.


Dia─żkové spoje

 

Okolie Muránskej planiny je dostupné kvalitnými spojmi zo všetkých smerov Slovenskej republiky. Ich intenzita ─Źiasto─Źne zodpovedá hustote osídlenia, ktorá v strede Slovenského Rudohoria, kde sa nachádza najmä ju┼żná hranica Muránskej planiny, patrí k najni┼żším na Slovensku. Na druhej strane, oblas┼ą kri┼żujú autobusové spoje spajajúce Banskú Bystricu s Košicami a severné okresy stredného Slovenska s ju┼żnými. Dia─żkové linky zastavujú v Muráni, Tisovci, Revúcej a všetkých vä─Źších obciach Horehronia.

 

Blízke Brezno je atraktívnym východiskom do turistických centier Nízkych Tatier, a teda ním prechádza dostatok dia─żkových spojov.

 

Miestne spoje

 

Horehronie, severná hranica planiny je pomerne husto osídlené, ─Źomu zodpovedá hustota miestnych autobusových liniek. Miestne autobusové linky v okolí Murá┼ła a Tisovca sú pri dobrom naplánovaní prepravy posta─Źujúce.

 

Miestna autobusová doprava spájajúca obce oblasti je pochopite─żne prispôsobená za─Źiatku a koncu pracovného a školského d┼ła, kedy je intenzita spojov najvyššia.

Posledná aktualizácia: 1. 7. 2011

Užitočné web stránky:

Cestovn├Ż poriadok - autobusy