Muránska planina

Turistick├ę inform├ícieSprievodca regi├│nomDopravaViete, ┼że?
Turistick├ę inform├ície -> Pe┼íia turistika -> V├Żstup na Hradov├║

V├Żstup na Hradov├║

Výstup na Hradovú je ve─żmi v─Ća─Źná asi trojhodinová prechádzka. Výhodou je za─Źiatok aj koniec na tom istom mieste, pri─Źom sa nevraciate tou istou trasou.


Hradová je dominantný kopec nad mestom oproti kame┼łolomu. Nástup túry je v Tisovci na námestí, odkia─ż idete po ┼żltej turistickej zna─Źke.

 

Prvý úsek túry a┼ż po výh─żadovú terasu je výrazne strmý. Prieluky medzi stromami poskytujú pekný výh─żad na mesto. Z terasy, pri ktorej visí na ty─Źi zavesená slovenská vlajka, je krásny výh─żad na tisovskú ┼żelezni─Źnú stanicu. Vyzerá odtia─ż ako sú─Źas┼ą modelárskej ┼żeleznice.

 

─Äalším nie menším stúpaním sa dostanete k zrúcanine tisovského hradu Hradová. Dobre padne oddych.

 

Pokra─Źovaním ─Ćalej prechádzate k najexponovanejšiemu úseku. Pohyb po skalách nad hlbokými zrázmi vy┼żaduje opatrnos┼ą. Ur─Źite neodporú─Źam za mokra ani ke─Ć mrzne. Na skalách Vám miestami pomô┼żu re┼ąaze, ale vzh─żadom na úseky, kde niekedy tie┼ż boli a u┼ż nie sú, nespoliehajte sa na ne stopercentne.

 

Z vápencových skál sa otvárajú nádherné výh─żady na dolinu Rimavy. ─Äalším pokra─Źovaním postupne schádzate lesom a lúkami do Tisovca.

 

Posledná aktualizácia: 1. 7. 2011

Pozri tiež:

Tisovec
Tisovsk├Ż hrad - Hradov├í