Muránska planina

Turistick├ę inform├ícieSprievodca regi├│nomDopravaViete, ┼że?
Sprievodca regiónom -> Obce a mestá -> Predná Hora

Predná Hora

Predná Hora je ve─żmi zaujímavé miesto. V povedomí širokej verejnosti je známa ako sídlo lie─Źby drogových a iných závislosti. Be┼żným návštevníkom ponúka zaujímavé prekvapenia.


Predná Hora nie je samostatnou obcou. Jej jedná ─Źas┼ą patrí do katastra obce Muránska Huta a druhá ─Źas┼ą do katastra obce Murá┼ł.

 

Na Prednú Horu sa dostanete odbo─Źkou z hlavnej cesty Murá┼ł - ─îervená Skala v sedle Predná Hora nad obcou Muránska Huta. Na kri┼żovatke sa nachádza pamätník. 

 

Ak budete po odbo─Źení pokra─Źova┼ą ─Ćalšou odbo─Źkou vpravo, po asi dvoch kilometroch sa dostanete k bývalému ly┼żiarskemu svahu a rekrea─Źnému stredisku. Niekdajší ly┼żiarsky vlek zrušili po sérií teplých zím pre nedostatok vody na zasne┼żovanie. Rekrea─Źné stredisko ponúka kvalitné slu┼żby cestovného ruchu v─Źítane wellness centra.

 

Pokia─ż budete pokra─Źova┼ą rovno, prídete k areálu lie─Źebne. Tu sa nachádza park s kaštie─żom (spomínaná lie─Źeb┼ła) a Coburgov drevený po─żovnícky zámo─Źek. Pri zámo─Źku je osadený pamätník Františka Coburga. Po lúkach a lesom sa odtia─żto dá pešo dosta┼ą aj do Muránskej Huty.

 

Obe ─Źasti Prednej Hory spája lesná cesta. Krátka prechádzka po nej je nenáro─Źná. Cesta nie je vhodná na jazdu osobným autom.

Posledná aktualizácia: 1. 7. 2011

Pozri tiež:

Mur├í┼ł
Muránska Huta
Letovisko bulharsk├ęho c├íra
Ka┼ítie─ż Predn├í Hora
Ferdinand Coburg - bulharsk├Ż c├ír
V├Żstup na Mur├ínsky hrad